Daburn CRT14-6.5RD-100
CRT14-6.5RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT14-6.5RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 14AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT14-6.5RD-100.pdf
Availability of CRT14-6.5RD-100
QUANTITY
CRT14-6.5RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT14-6.5RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT14-6.5RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.214" (5.43mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT14-6.5RD-100
Related LinksCRT14-6, CRT14-6.5RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT14-6.5RD-100 Details Description
Related parts for CRT14-6.5RD-100
CONN HEADER .100 DUAL STR 54POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 87A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 22 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 25PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf