Daburn CRT14-8BK-50
CRT14-8BK-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT14-8BK-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 50'
Datasheet Download
CRT14-8BK-50.pdf
Availability of CRT14-8BK-50
QUANTITY
CRT14-8BK-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT14-8BK-50
Internal Part NumberEIS-CRT14-8BK-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge14 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.244" (6.20mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage40kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT14-8BK-50
Related LinksCRT14-, CRT14-8BK-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT14-8BK-50 Details Description
Related parts for CRT14-8BK-50
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23-3 datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf