Daburn CRT16-3.5RD-100
CRT16-3.5RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-3.5RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT16-3.5RD-100.pdf
Availability of CRT16-3.5RD-100
QUANTITY
CRT16-3.5RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-3.5RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT16-3.5RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.141" (3.58mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage17.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-3.5RD-100
Related LinksCRT16-3, CRT16-3.5RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-3.5RD-100 Details Description
Related parts for CRT16-3.5RD-100
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMA datasheet.pdf
TAGS MARKER 5/6MM BLANK 1=500 PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 125 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf