Daburn CRT16-3RD-50
CRT16-3RD-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-3RD-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG RED 50'
Datasheet Download
CRT16-3RD-50.pdf
Availability of CRT16-3RD-50
QUANTITY
CRT16-3RD-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-3RD-50
Internal Part NumberEIS-CRT16-3RD-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.129" (3.28mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage15kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-3RD-50
Related LinksCRT16-, CRT16-3RD-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-3RD-50 Details Description
Related parts for CRT16-3RD-50
FUSE GLASS 6A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER DOUBLE TAB .250 datasheet.pdf
CABLE GLAND IP65 BRASS PG 13.5 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LV SOT23-8 datasheet.pdf
TRANSLATOR 8BIT DUAL LV 20DQFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MTP 4POS FPAK ADAPTER datasheet.pdf