Daburn CRT16-4RD-50
CRT16-4RD-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-4RD-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG RED 50'
Datasheet Download
CRT16-4RD-50.pdf
Availability of CRT16-4RD-50
QUANTITY
CRT16-4RD-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-4RD-50
Internal Part NumberEIS-CRT16-4RD-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.151" (3.83mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage20kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-4RD-50
Related LinksCRT16-, CRT16-4RD-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-4RD-50 Details Description
Related parts for CRT16-4RD-50
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
POLARIZING KEY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf