Daburn CRT16-8BK-50
CRT16-8BK-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-8BK-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 50'
Datasheet Download
CRT16-8BK-50.pdf
Availability of CRT16-8BK-50
QUANTITY
CRT16-8BK-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-8BK-50
Internal Part NumberEIS-CRT16-8BK-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.231" (5.87mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage40kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-8BK-50
Related LinksCRT16-, CRT16-8BK-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-8BK-50 Details Description
Related parts for CRT16-8BK-50
Crystal 60.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
VARISTOR 351V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 65MA SOT363 datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 48TQFP datasheet.pdf
LED RECT PANEL MNT INDICATOR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf