Daburn CRT16-8WH-50
CRT16-8WH-50 picture photo
Mfg. Part Number
CRT16-8WH-50
Brief Description
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 50'
Datasheet Download
CRT16-8WH-50.pdf
Availability of CRT16-8WH-50
QUANTITY
CRT16-8WH-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT16-8WH-50
Internal Part NumberEIS-CRT16-8WH-50
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge16 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.231" (5.87mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length50' (15.24m)
Voltage40kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT16-8WH-50
Related LinksCRT16-, CRT16-8WH-50 Datasheet, Daburn Distributor
CRT16-8WH-50 Details Description
Related parts for CRT16-8WH-50
IC MCU PROG 256KB 5V 70NS 44PLCC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 1/2W 1913 datasheet.pdf
RES 111.7K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BLANKING PIECE FOR METAL HOOD 50 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf