Daburn CRT18-3RD-100
CRT18-3RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT18-3RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 18AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT18-3RD-100.pdf
Availability of CRT18-3RD-100
QUANTITY
CRT18-3RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT18-3RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT18-3RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.124" (3.15mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage15kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT18-3RD-100
Related LinksCRT18-, CRT18-3RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT18-3RD-100 Details Description
Related parts for CRT18-3RD-100
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 5V datasheet.pdf
TVS DIODE 27VWM 62VC R6 datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 110 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT PINS datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-AA-516-I2 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 301 OHM 1% 10W datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 95POS .050 THRUHL datasheet.pdf
ANT GPS/GLONASS SCRW MT SMA MALE datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf