Daburn CRT18-6.5WH-100
CRT18-6.5WH-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT18-6.5WH-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 100'
Datasheet Download
CRT18-6.5WH-100.pdf
Availability of CRT18-6.5WH-100
QUANTITY
CRT18-6.5WH-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT18-6.5WH-100
Internal Part NumberEIS-CRT18-6.5WH-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge18 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.194" (4.93mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT18-6.5WH-100
Related LinksCRT18-6, CRT18-6.5WH-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT18-6.5WH-100 Details Description
Related parts for CRT18-6.5WH-100
CABLE FLAT FLEX 8POS 1MM 2" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNB 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TRI TNM PLUG F 0-8 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf