Daburn CRT20-10WH-100
CRT20-10WH-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT20-10WH-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 100'
Datasheet Download
CRT20-10WH-100.pdf
Availability of CRT20-10WH-100
QUANTITY
CRT20-10WH-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT20-10WH-100
Internal Part NumberEIS-CRT20-10WH-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.255" (6.48mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage50kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT20-10WH-100
Related LinksCRT20-1, CRT20-10WH-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT20-10WH-100 Details Description
Related parts for CRT20-10WH-100
IC MCU 8-BIT 4K FLASH 44-PQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC LIU 8PORT T3E3 484BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/3.3V 0.3A 10TDFN datasheet.pdf