Daburn CRT20-5RD-100
CRT20-5RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT20-5RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT20-5RD-100.pdf
Availability of CRT20-5RD-100
QUANTITY
CRT20-5RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT20-5RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT20-5RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.156" (3.96mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage25kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT20-5RD-100
Related LinksCRT20-, CRT20-5RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT20-5RD-100 Details Description
Related parts for CRT20-5RD-100
CONN SKT .062 SLD POST TIN datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC MPU M680X0 10MHZ 64QFP datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSR OPTO SLOT 3.18MM DARL THRU datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 85MA 10.01 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
GROMMET YELLOW datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 34POS datasheet.pdf