Daburn CRT22-2.5WH-100
CRT22-2.5WH-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT22-2.5WH-100
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100'
Datasheet Download
CRT22-2.5WH-100.pdf
Availability of CRT22-2.5WH-100
QUANTITY
CRT22-2.5WH-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT22-2.5WH-100
Internal Part NumberEIS-CRT22-2.5WH-100
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
SeriesMIL-Spec QQ-W-343 and Mil-W-16878, CRT
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand19/34
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
Jacket (Insulation) Diameter0.097" (2.46mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage12.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
Ratings-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT22-2.5WH-100
Related LinksCRT22-2, CRT22-2.5WH-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT22-2.5WH-100 Details Description
Related parts for CRT22-2.5WH-100
TRIMMER 200 OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .050" R/A GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CD-ROM STAMPPLOT PRO (20+ USERS) datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK DIV ISO 8MSOP datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 23A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf