Daburn CRT22-8RD-100
CRT22-8RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT22-8RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT22-8RD-100.pdf
Availability of CRT22-8RD-100
QUANTITY
CRT22-8RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT22-8RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT22-8RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.207" (5.26mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage40kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT22-8RD-100
Related LinksCRT22-, CRT22-8RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT22-8RD-100 Details Description
Related parts for CRT22-8RD-100
IDC CABLE - MKC60K/MC60G/MCF60K datasheet.pdf
TERM BLOCK W/SLIDE 8.2MM datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 R/A datasheet.pdf
COVER W/LED INDICATOR WL SERIES datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf