Daburn CRT26-10WH-100
CRT26-10WH-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT26-10WH-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 26AWG WHITE 100'
Datasheet Download
CRT26-10WH-100.pdf
Availability of CRT26-10WH-100
QUANTITY
CRT26-10WH-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT26-10WH-100
Internal Part NumberEIS-CRT26-10WH-100
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.231" (5.87mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage50kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorWhite
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT26-10WH-100
Related LinksCRT26-1, CRT26-10WH-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT26-10WH-100 Details Description
Related parts for CRT26-10WH-100
TRANS PREBIAS NPN 300MW NS-B1 datasheet.pdf
SOLDERPASTE NO CLEAN 63/37 600GM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.28A 120 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
FUSE 1000A 550V INDUST BS IEC datasheet.pdf
CONN SOCKET 110POS UHM TYPE A datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf