Daburn CRT26-3.5BK-100
CRT26-3.5BK-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT26-3.5BK-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 100'
Datasheet Download
CRT26-3.5BK-100.pdf
Availability of CRT26-3.5BK-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRT26-3.5BK-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT26-3.5BK-100
Internal Part NumberEIS-CRT26-3.5BK-100
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.101" (2.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage17.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT26-3.5BK-100
Related LinksCRT26-3, CRT26-3.5BK-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT26-3.5BK-100 Details Description
Related parts for CRT26-3.5BK-100
FERRULE 4.0MM 20 ORG 1 = 500PCS datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FPC 21POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC SEQUENCE/SUPERVISOR 32TQFN datasheet.pdf
ADAPTER TARGET HEAD JW32 48-LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W +/-05V OUT SIP T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 6.3V X6S 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 6.8K OHM 20SOIC datasheet.pdf