Daburn CRT26-3.5RD-100
CRT26-3.5RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT26-3.5RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT26-3.5RD-100.pdf
Availability of CRT26-3.5RD-100
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CRT26-3.5RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT26-3.5RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT26-3.5RD-100
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.101" (2.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage17.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT26-3.5RD-100
Related LinksCRT26-3, CRT26-3.5RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT26-3.5RD-100 Details Description
Related parts for CRT26-3.5RD-100
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONN SHUNT 4POS datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 127 TYPE D 33POS datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf