Daburn CRT26-6.5RD-100
CRT26-6.5RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
CRT26-6.5RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100'
Datasheet Download
CRT26-6.5RD-100.pdf
Availability of CRT26-6.5RD-100
QUANTITY
CRT26-6.5RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CRT26-6.5RD-100
Internal Part NumberEIS-CRT26-6.5RD-100
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Jacket (Insulation) Diameter0.161" (4.09mm)
Jacket (Insulation) Thickness-
Length100' (30.5m)
Voltage32.5kV
Operating Temperature-90°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRT26-6.5RD-100
Related LinksCRT26-6, CRT26-6.5RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
CRT26-6.5RD-100 Details Description
Related parts for CRT26-6.5RD-100
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 3W 4527 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
160W TWIN 120V 60HZ BIAX datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/16"-6" CLEAR datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf