Citizen Finedevice CS20-10.000MABJ-UT
CS20-10.000MABJ-UT picture photo
Mfg. Part Number
CS20-10.000MABJ-UT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CS20-10.000MABJ-UT.pdf
Availability of CS20-10.000MABJ-UT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS20-10.000MABJ-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CS20-10.000MABJ-UT
Internal Part NumberEIS-CS20-10.000MABJ-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCS20
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.457" L x 0.217" W (11.60mm x 5.50mm)
Height0.087" (2.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS20-10.000MABJ-UT
Related LinksCS20-10.0, CS20-10.000MABJ-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CS20-10.000MABJ-UT Details Description
Related parts for CS20-10.000MABJ-UT
CONN HEADER .100 DUAL STR 68POS datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf