Amphenol Industrial CS3100A-36-78P
CS3100A-36-78P picture photo
Mfg. Part Number
CS3100A-36-78P
Brief Description
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS
Datasheet Download
CS3100A-36-78P.pdf
Availability of CS3100A-36-78P
QUANTITY
CS3100A-36-78P Order Process
Ship out your order
Specifications of CS3100A-36-78P
Internal Part NumberEIS-CS3100A-36-78P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions14
Shell Size - Insert36-78
OrientationN (Normal)
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS3100A-36-78P
Related LinksCS3100A, CS3100A-36-78P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
CS3100A-36-78P Details Description
Related parts for CS3100A-36-78P
CLEAR OVERLAY FOR 16 KEY KEYPAD datasheet.pdf
IC MOSFET DVR N-CH DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DVR CURRENT SENSE 1CH 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 81 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf