Amphenol Industrial CS3102A-22-70S
CS3102A-22-70S picture photo
Mfg. Part Number
CS3102A-22-70S
Brief Description
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/SCKT
Datasheet Download
CS3102A-22-70S.pdf
Availability of CS3102A-22-70S
QUANTITY
CS3102A-22-70S Order Process
Ship out your order
Specifications of CS3102A-22-70S
Internal Part NumberEIS-CS3102A-22-70S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions13
Shell Size - Insert22-70
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Olive Drab Cadmium Plated
Contact FinishSilver
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS3102A-22-70S
Related LinksCS3102A, CS3102A-22-70S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
CS3102A-22-70S Details Description
Related parts for CS3102A-22-70S
RES ARRAY 2 RES 3.3K OHM 0302 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CABLE 20COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 630V X7R 3640 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
KK 156 CRIMP HOUSING 15POS datasheet.pdf
RES 1K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RECPT 0.6MM ASSY datasheet.pdf