Citizen Finedevice CS325-27.120MABJ-UT
CS325-27.120MABJ-UT picture photo
Mfg. Part Number
CS325-27.120MABJ-UT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.1200MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CS325-27.120MABJ-UT.pdf
Availability of CS325-27.120MABJ-UT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS325-27.120MABJ-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CS325-27.120MABJ-UT
Internal Part NumberEIS-CS325-27.120MABJ-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCS325
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS325-27.120MABJ-UT
Related LinksCS325-27., CS325-27.120MABJ-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CS325-27.120MABJ-UT Details Description
Related parts for CS325-27.120MABJ-UT
IC QUAD SER 16B VOUT D/A 48-SSOP datasheet.pdf
CONN FERRULE TIN CRIMP NATURAL datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER PLL VCO GPS 28LLP datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES MO 2W 0.22 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.88K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
RCPT SHELL FOR PEG.3B. datasheet.pdf
BLT 5.08/14/180F SN BK datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 50POS datasheet.pdf