Vishay/Dale RWR81N2R25FSRSL
RWR81N2R25FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81N2R25FSRSL
Brief Description
RES 2.25 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81N2R25FSRSL.pdf
Availability of RWR81N2R25FSRSL
QUANTITY
RWR81N2R25FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81N2R25FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81N2R25FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.25
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81N2R25FSRSL
Related LinksRWR81N2, RWR81N2R25FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81N2R25FSRSL Details Description
Related parts for RWR81N2R25FSRSL
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC LPDDR2 SDRAM 8GBIT VFBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A 4HXSON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf