Citizen Finedevice CS325H-33.000MEDQ-UT
CS325H-33.000MEDQ-UT picture photo
Mfg. Part Number
CS325H-33.000MEDQ-UT
Brief Description
Crystal 33.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CS325H-33.000MEDQ-UT.pdf
Availability of CS325H-33.000MEDQ-UT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS325H-33.000MEDQ-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CS325H-33.000MEDQ-UT
Internal Part NumberEIS-CS325H-33.000MEDQ-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
FamilyCrystals
SeriesCS325H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency33MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS325H-33.000MEDQ-UT
Related LinksCS325H-33., CS325H-33.000MEDQ-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CS325H-33.000MEDQ-UT Details Description
Related parts for CS325H-33.000MEDQ-UT
ADAPTER PROGRAMMER 56-TSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 8SIP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA MINI3 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RELAY THERMAL OVERLOAD 0.8-1.2A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 340 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
QIKMATE RA HDR PLUG 10POS datasheet.pdf
FIXED IND 450NH 11A 2.6 MOHM SMD datasheet.pdf