Citizen Finedevice CS325S24000000ABJT
CS325S24000000ABJT picture photo
Mfg. Part Number
CS325S24000000ABJT
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
CS325S24000000ABJT.pdf
Availability of CS325S24000000ABJT
QUANTITY
CS325S24000000ABJT Order Process
Ship out your order
Specifications of CS325S24000000ABJT
Internal Part NumberEIS-CS325S24000000ABJT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCS325S Series Ceramic SMD Crystals
FamilyCrystals
SeriesCS325S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS325S24000000ABJT
Related LinksCS325S240, CS325S24000000ABJT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CS325S24000000ABJT Details Description
Related parts for CS325S24000000ABJT
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 28-QFN datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100" DL SMD RA datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 1.38M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf