TDK Corporation CS45SL2GA150JANKA
CS45SL2GA150JANKA picture photo
Mfg. Part Number
CS45SL2GA150JANKA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL
Datasheet Download
CS45SL2GA150JANKA.pdf
Availability of CS45SL2GA150JANKA
QUANTITY
CS45SL2GA150JANKA Order Process
Ship out your order
Specifications of CS45SL2GA150JANKA
Internal Part NumberEIS-CS45SL2GA150JANKA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCS
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200, X1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.197" (5.00mm)
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS45SL2GA150JANKA
Related LinksCS45SL2G, CS45SL2GA150JANKA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CS45SL2GA150JANKA Details Description
Related parts for CS45SL2GA150JANKA
CROSS CONNECTOR/BRIDGE 3POS datasheet.pdf
ADPT MIC PLUG 2501F - 2COND JACK datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 7.62MM 2DGT GRN CC datasheet.pdf
IC 3PLL FLASH CLK GEN 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/RAIL B datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V THRU HOLE datasheet.pdf
UDOO NEO FULL SBC 1GB RAM datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 50A PNL MNT datasheet.pdf