ON Semiconductor CS7054YN14
CS7054YN14 picture photo
Mfg. Part Number
CS7054YN14
Manufacturer
Product Category
PMIC - Motor Drivers, Controllers
Brief Description
IC MOTOR CONTROLLER PAR 14DIP
Datasheet Download
CS7054YN14.pdf
Availability of CS7054YN14
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS7054YN14 Order Process
Ship out your order
Specifications of CS7054YN14
Internal Part NumberEIS-CS7054YN14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Dec/2003
Standard Package25
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Motor Drivers, Controllers
Series-
Motor Type - Stepper-
Motor Type - AC, DCBrushed DC
FunctionController - Commutation, Direction Management
Output ConfigurationPre-Driver - Low Side
InterfaceParallel
TechnologyPower MOSFET
Step Resolution-
ApplicationsGeneral Purpose
Current - Output-
Voltage - Supply8 V ~ 16 V
Voltage - Load-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS7054YN14
Related LinksCS705, CS7054YN14 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
CS7054YN14 Details Description
Related parts for CS7054YN14
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT MULTPLYNG 8DIP datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 50MA datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 130K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.5MM YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf