ON Semiconductor CS8190ENF16
CS8190ENF16 picture photo
Mfg. Part Number
CS8190ENF16
Manufacturer
Product Category
Specialized ICs
Brief Description
IC DRVR AIRCORE TACH/SPEED 16DIP
Datasheet Download
CS8190ENF16.pdf
Availability of CS8190ENF16
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CS8190ENF16 Order Process
Ship out your order
Specifications of CS8190ENF16
Internal Part NumberEIS-CS8190ENF16
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package25
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilySpecialized ICs
Series-
PackagingTube
TypeDriver
ApplicationsAutomotive
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case16-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package16-DIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS8190ENF16
Related LinksCS819, CS8190ENF16 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
CS8190ENF16 Details Description
Related parts for CS8190ENF16
OSC TCXO 19.44MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP DUAL 24-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MOUNTING ASSEMBLY P 18 X 11 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf