TDK Corporation CS95ZU2GA332MANKA
CS95ZU2GA332MANKA picture photo
Mfg. Part Number
CS95ZU2GA332MANKA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 300VAC Z5U RADIAL
Datasheet Download
CS95ZU2GA332MANKA.pdf
Availability of CS95ZU2GA332MANKA
QUANTITY
CS95ZU2GA332MANKA Order Process
Ship out your order
Specifications of CS95ZU2GA332MANKA
Internal Part NumberEIS-CS95ZU2GA332MANKA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCS
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated300VAC
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200, X1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.197" (5.00mm)
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CS95ZU2GA332MANKA
Related LinksCS95ZU2G, CS95ZU2GA332MANKA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CS95ZU2GA332MANKA Details Description
Related parts for CS95ZU2GA332MANKA
FIXED IND 560NH 455MA 450 MOHM datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 4" VIOLET datasheet.pdf
HOUSING COVER datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 43 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf