Murata Electronics North America CSA16MXZ-040
CSA16MXZ-040 picture photo
Mfg. Part Number
CSA16MXZ-040
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSA16MXZ-040.pdf
Availability of CSA16MXZ-040
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSA16MXZ-040 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA16MXZ-040
Internal Part NumberEIS-CSA16MXZ-040
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSA16MXZ-040 today.
SeriesCSA16MX
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSA16MXZ-040
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSA16M, CSA16MXZ-040 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSA16MXZ-040 Details Description
Related parts for CSA16MXZ-040
BATTERY PACK NICAD 10.8V 4400MAH datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES 360 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP POLY HYB 270UF 20% 16V SMD datasheet.pdf