Murata Electronics North America CSA27.00MXZ040(27MHZ)
CSA27.00MXZ040(27MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CSA27.00MXZ040(27MHZ)
Datasheet Download
CSA27.00MXZ040(27MHZ).pdf
Availability of CSA27.00MXZ040(27MHZ)
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSA27.00MXZ040(27MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSA27.00MXZ040(27MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSA27.00MXZ040(27MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSA27.00MXZ040(27MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA27.00MXZ040(27MHZ)
Internal Part NumberEIS-CSA27.00MXZ040(27MHZ)
Delivery TimeIn stock, ship CSA27.00MXZ040(27MHZ) today.
SeriesCSA27.00MXZ0
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSA27.00MXZ040(27MHZ)
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSA27.00MX, CSA27.00MXZ040(27MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSA27.00MXZ040(27MHZ) Details Description
Related parts for CSA27.00MXZ040(27MHZ)
CAP CER 270PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 5.08MM STR TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
DANGER 2.75 X 5.5 250/RL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF 45D datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 5SOT23 datasheet.pdf