Citizen Finedevice CSA309-10.000MABJ-UB
CSA309-10.000MABJ-UB picture photo
Mfg. Part Number
CSA309-10.000MABJ-UB
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CSA309-10.000MABJ-UB.pdf
Availability of CSA309-10.000MABJ-UB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSA309-10.000MABJ-UB Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA309-10.000MABJ-UB
Internal Part NumberEIS-CSA309-10.000MABJ-UB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCSA309
PackagingBulk
TypeMHz Crystal
Frequency10MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Height0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSA309-10.000MABJ-UB
Related LinksCSA309-10., CSA309-10.000MABJ-UB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSA309-10.000MABJ-UB Details Description
Related parts for CSA309-10.000MABJ-UB
CONN HEADER 2POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 43PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 20W +/-5V 2A datasheet.pdf
RF ANTENNA datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf