Citizen Finedevice CSA309-10.240MABJ-UB
CSA309-10.240MABJ-UB picture photo
Mfg. Part Number
CSA309-10.240MABJ-UB
Brief Description
Crystal 10.2400MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CSA309-10.240MABJ-UB.pdf
Availability of CSA309-10.240MABJ-UB
QUANTITY
CSA309-10.240MABJ-UB Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA309-10.240MABJ-UB
Internal Part NumberEIS-CSA309-10.240MABJ-UB
TypeMHz Crystal
Frequency10.24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Height0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSA309-10.240MABJ-UB
Related LinksCSA309-10., CSA309-10.240MABJ-UB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSA309-10.240MABJ-UB Details Description
Related parts for CSA309-10.240MABJ-UB
LED LTBAR 4WNDW 8CHP SUPRED DIFF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" WW datasheet.pdf
EVAL BOARD SOT23-5 VOLTAGE REG datasheet.pdf
LED PRISM BI-LVL GN,INGAN BL SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.3KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR HAND TYPE 20MM NPN 168MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
LED COB CXA1507 3000K WHITE SMD datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 SKT RECP datasheet.pdf
33000UF 25V 35X45 datasheet.pdf