Citizen Finedevice CSA309-16.384MABJ-UB
CSA309-16.384MABJ-UB picture photo
Mfg. Part Number
CSA309-16.384MABJ-UB
Brief Description
Crystal 16.3840MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CSA309-16.384MABJ-UB.pdf
Availability of CSA309-16.384MABJ-UB
QUANTITY
CSA309-16.384MABJ-UB Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA309-16.384MABJ-UB
Internal Part NumberEIS-CSA309-16.384MABJ-UB
TypeMHz Crystal
Frequency16.384MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Height0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSA309-16.384MABJ-UB
Related LinksCSA309-16., CSA309-16.384MABJ-UB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSA309-16.384MABJ-UB Details Description
Related parts for CSA309-16.384MABJ-UB
RUBBER DISS GREY .060 48X40' datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 12V datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 22A D2PAK datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 2000VDC datasheet.pdf