Citizen Finedevice CSA309-64.000MABJ
CSA309-64.000MABJ picture photo
Mfg. Part Number
CSA309-64.000MABJ
Brief Description
Crystal 64.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial
Datasheet Download
CSA309-64.000MABJ.pdf
Availability of CSA309-64.000MABJ
QUANTITY
CSA309-64.000MABJ Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA309-64.000MABJ
Internal Part NumberEIS-CSA309-64.000MABJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
TypeMHz Crystal
Frequency64MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseCylindrical Can, Radial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.346" L (3.00mm x 8.80mm)
Height0.354" (9.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSA309-64.000MABJ
Related LinksCSA309-6, CSA309-64.000MABJ Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSA309-64.000MABJ Details Description
Related parts for CSA309-64.000MABJ
SENSOR REED SPST-NO SMD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 15MA 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
BASE PLATE * datasheet.pdf
12+12 DIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf
4MM MICROLEAD TO .031 J SILIC 1 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf