Murata Electronics North America CSA50.00MXZ040(50MHZ)
CSA50.00MXZ040(50MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CSA50.00MXZ040(50MHZ)
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSA50.00MXZ040(50MHZ).pdf
Availability of CSA50.00MXZ040(50MHZ)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSA50.00MXZ040(50MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSA50.00MXZ040(50MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSA50.00MXZ040(50MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSA50.00MXZ040(50MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CSA50.00MXZ040(50MHZ)
Internal Part NumberEIS-CSA50.00MXZ040(50MHZ)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSA50.00MXZ040(50MHZ) today.
SeriesCSA50.00MXZ0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP-2P
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSA50.00MXZ040(50MHZ)
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSA50.00MX, CSA50.00MXZ040(50MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSA50.00MXZ040(50MHZ) Details Description
Related parts for CSA50.00MXZ040(50MHZ)
CONN TERM BLK 9POS 3.5MM R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 490MA 960 MOHM datasheet.pdf
TRIM KIT FOR UMQ-2856-D RT datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 10POS datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 55MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf