Murata Electronics North America CSACS30.20MX040-TC
CSACS30.20MX040-TC picture photo
Mfg. Part Number
CSACS30.20MX040-TC
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSACS30.20MX040-TC.pdf
Availability of CSACS30.20MX040-TC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSACS30.20MX040-TC Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACS30.20MX040-TC
Internal Part NumberEIS-CSACS30.20MX040-TC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSACS30.20MX040-TC today.
SeriesCSACS30.20
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACS30.20MX040-TC
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSACS30.2, CSACS30.20MX040-TC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSACS30.20MX040-TC Details Description
Related parts for CSACS30.20MX040-TC
TRIMMER 50K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
SHELF FIXED 17X17.4X1.7" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.46A 108 MOHM datasheet.pdf
RELAY REED SPST 700MA 24V datasheet.pdf
IC GATE DVR HALF 600V 14SOIC datasheet.pdf