Murata Electronics North America CSACS30.20MX040-TC
CSACS30.20MX040-TC picture photo
Mfg. Part Number
CSACS30.20MX040-TC
Datasheet Download
CSACS30.20MX040-TC.pdf
Availability of CSACS30.20MX040-TC
QUANTITY
CSACS30.20MX040-TC Order Process
Ship out your order
Specifications of CSACS30.20MX040-TC
Internal Part NumberEIS-CSACS30.20MX040-TC
Delivery TimeIn stock, ship CSACS30.20MX040-TC today.
SeriesCSACS30.20
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSACS30.20MX040-TC
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSACS30.2, CSACS30.20MX040-TC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSACS30.20MX040-TC Details Description
Related parts for CSACS30.20MX040-TC
IDC CABLE - MSR20K/MC20F/MSR20K datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR 200V 3A 5-24VDC datasheet.pdf
HANDLE RATCHET REV SWIVEL 1/2" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A DO201AA datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC DO-215AB datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf