Vishay/Dale CSC04A016K80GPA
CSC04A016K80GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC04A016K80GPA
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 6.8K OHM 4SIP
Datasheet Download
CSC04A016K80GPA.pdf
Availability of CSC04A016K80GPA
QUANTITY
CSC04A016K80GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC04A016K80GPA
Internal Part NumberEIS-CSC04A016K80GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.390" L x 0.098" W (9.91mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC04A016K80GPA
Related LinksCSC04A0, CSC04A016K80GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC04A016K80GPA Details Description
Related parts for CSC04A016K80GPA
UM108-PROFILMM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 14POS 2.54MM R/A datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 DIP 90 POS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 400MA 860 MOHM datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN M12 5POS R/A PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf