Vishay/Dale CSC04A03560RGEK
CSC04A03560RGEK picture photo
Mfg. Part Number
CSC04A03560RGEK
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 560 OHM 4SIP
Datasheet Download
CSC04A03560RGEK.pdf
Availability of CSC04A03560RGEK
QUANTITY
CSC04A03560RGEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC04A03560RGEK
Internal Part NumberEIS-CSC04A03560RGEK
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)560
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.390" L x 0.098" W (9.91mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC04A03560RGEK
Related LinksCSC04A0, CSC04A03560RGEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC04A03560RGEK Details Description
Related parts for CSC04A03560RGEK
IC UART SPI COMPAT 28-DIP datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE MULTI-STAGE 10A datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 3.5"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC MPU SITARA 1.0GHZ 515FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT M8 datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf