Vishay/Dale CSC05A0110K0GEK
CSC05A0110K0GEK picture photo
Mfg. Part Number
CSC05A0110K0GEK
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 5SIP
Datasheet Download
CSC05A0110K0GEK.pdf
Availability of CSC05A0110K0GEK
QUANTITY
CSC05A0110K0GEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC05A0110K0GEK
Internal Part NumberEIS-CSC05A0110K0GEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.490" L x 0.098" W (12.45mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC05A0110K0GEK
Related LinksCSC05A0, CSC05A0110K0GEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC05A0110K0GEK Details Description
Related parts for CSC05A0110K0GEK
SWITCH PUSH DPST-NC 5A 125V datasheet.pdf
IC PROGRAM 4.500V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 18POS R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf