Vishay/Dale CSC05A014K70GPA
CSC05A014K70GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC05A014K70GPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 5SIP
Datasheet Download
CSC05A014K70GPA.pdf
Availability of CSC05A014K70GPA
QUANTITY
CSC05A014K70GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC05A014K70GPA
Internal Part NumberEIS-CSC05A014K70GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors4
Number of Pins5
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case5-SIP
Supplier Device Package5-SIP
Size / Dimension0.490" L x 0.098" W (12.45mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC05A014K70GPA
Related LinksCSC05A0, CSC05A014K70GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC05A014K70GPA Details Description
Related parts for CSC05A014K70GPA
IDC CABLE - AKC40B/AE40M/APK40B datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 170MA 3.6 OHM datasheet.pdf
SWITCH WHEEL PLUNGER ASSMBLY datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-SSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
457 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf