Vishay/Dale CSC06A0127K0GPA
CSC06A0127K0GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC06A0127K0GPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 27K OHM 6SIP
Datasheet Download
CSC06A0127K0GPA.pdf
Availability of CSC06A0127K0GPA
QUANTITY
CSC06A0127K0GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC06A0127K0GPA
Internal Part NumberEIS-CSC06A0127K0GPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.098" W (14.99mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC06A0127K0GPA
Related LinksCSC06A0, CSC06A0127K0GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC06A0127K0GPA Details Description
Related parts for CSC06A0127K0GPA
START-RUN-STOP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X24.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 24A 110V datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DSUB FE STR SLD CONT 50 OHM COAX datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.75V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 12.5A datasheet.pdf
RELAY SSR 530VAC/25A DC datasheet.pdf