Vishay/Dale CSC06A01680RGPA
CSC06A01680RGPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC06A01680RGPA
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 680 OHM 6SIP
Datasheet Download
CSC06A01680RGPA.pdf
Availability of CSC06A01680RGPA
QUANTITY
CSC06A01680RGPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC06A01680RGPA
Internal Part NumberEIS-CSC06A01680RGPA
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.098" W (14.99mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC06A01680RGPA
Related LinksCSC06A0, CSC06A01680RGPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC06A01680RGPA Details Description
Related parts for CSC06A01680RGPA
IC OPAMP GP 45MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 14POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
FRAME PANEL MOUNTING SZ6B datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf