Vishay/Dale CSC06A03180RGPA
CSC06A03180RGPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC06A03180RGPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 180 OHM 6SIP
Datasheet Download
CSC06A03180RGPA.pdf
Availability of CSC06A03180RGPA
QUANTITY
CSC06A03180RGPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC06A03180RGPA
Internal Part NumberEIS-CSC06A03180RGPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.098" W (14.99mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC06A03180RGPA
Related LinksCSC06A0, CSC06A03180RGPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC06A03180RGPA Details Description
Related parts for CSC06A03180RGPA
JUMPER-H1503TR/A3048N/H1501TR 8" datasheet.pdf
IC TRIPLE INVERTER GATE US8 datasheet.pdf
MODULE PROCESSOR ICE4000 datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TXRX RS-232 3MBPS 1X1 16TQFN datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN datasheet.pdf