Vishay/Dale CSC06A032K20GPA
CSC06A032K20GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC06A032K20GPA
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 2.2K OHM 6SIP
Datasheet Download
CSC06A032K20GPA.pdf
Availability of CSC06A032K20GPA
QUANTITY
CSC06A032K20GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC06A032K20GPA
Internal Part NumberEIS-CSC06A032K20GPA
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.590" L x 0.098" W (14.99mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC06A032K20GPA
Related LinksCSC06A0, CSC06A032K20GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC06A032K20GPA Details Description
Related parts for CSC06A032K20GPA
BACKSHELL DB9 STR METALIZ PLAST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 20mA SC-70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf