Vishay/Dale CSC08A01100KGPA
CSC08A01100KGPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A01100KGPA
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A01100KGPA.pdf
Availability of CSC08A01100KGPA
QUANTITY
CSC08A01100KGPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A01100KGPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A01100KGPA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesCSC
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-SIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A01100KGPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A01100KGPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A01100KGPA Details Description
Related parts for CSC08A01100KGPA
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 150K OHM datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 8V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf