Vishay/Dale CSC08A014K70GPA
CSC08A014K70GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A014K70GPA
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A014K70GPA.pdf
Availability of CSC08A014K70GPA
QUANTITY
CSC08A014K70GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A014K70GPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A014K70GPA
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A014K70GPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A014K70GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A014K70GPA Details Description
Related parts for CSC08A014K70GPA
LED 7-SEG DUAL CA RED RHDP .56" datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 5POS datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 44-134V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
DPDT MINIATURE ROCKER SW datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SOD-123FL datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 25POS STD datasheet.pdf