Vishay/Dale CSC08A016K80GPA
CSC08A016K80GPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A016K80GPA
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 6.8K OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A016K80GPA.pdf
Availability of CSC08A016K80GPA
QUANTITY
CSC08A016K80GPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A016K80GPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A016K80GPA
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A016K80GPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A016K80GPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A016K80GPA Details Description
Related parts for CSC08A016K80GPA
CARDEDGE LO PRO 56POS .156 GRN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 20A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 68MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SAW FILTER 868.6MHZ SM3838-8 datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf