Vishay/Dale CSC08A03249RFPA
CSC08A03249RFPA picture photo
Mfg. Part Number
CSC08A03249RFPA
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 249 OHM 8SIP
Datasheet Download
CSC08A03249RFPA.pdf
Availability of CSC08A03249RFPA
QUANTITY
CSC08A03249RFPA Order Process
Ship out your order
Specifications of CSC08A03249RFPA
Internal Part NumberEIS-CSC08A03249RFPA
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)249
Tolerance±1%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSC08A03249RFPA
Related LinksCSC08A0, CSC08A03249RFPA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CSC08A03249RFPA Details Description
Related parts for CSC08A03249RFPA
SWITCH LEVER SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
CLAMP WIRE INSUL PIERCING BRN datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
LOW PROFILE FLAT CABLE MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 20MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf