CTS Electronic Components 416F250X3AAR
416F250X3AAR picture photo
Mfg. Part Number
416F250X3AAR
Brief Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F250X3AAR.pdf
Availability of 416F250X3AAR
QUANTITY
416F250X3AAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F250X3AAR
Internal Part NumberEIS-416F250X3AAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F250X3AAR
Related Links416F25, 416F250X3AAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F250X3AAR Details Description
Related parts for 416F250X3AAR
RES SMD 36 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 3.07A 42 MOHM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF QD 15V SOT-143 datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf